Ing. Kamil Rakyta

Kamil Rakyta

Narozen 30. 8. 1976 v Havířově.

Zájem o umění a grafiku se u něj projevoval již od střední školy. Po maturitě ve studiích pokračoval na fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB-TU Ostrava, obor Inženýrská informatika. Studia úspěšně završil v roce 2002 státní závěrečnou zkouškou.

Během vysoké školy studoval počítačovou grafiku, zvláště pak možnosti realistického zobrazení předmětů a fotorealistické grafiky. Tento zájem pak vyústil v rozhodnutí věnovat se grafickému designu profesionálně. Spolu s kolegy ze studií již v roce 2001 založil grafické studio se specializací na 3D grafiku a webové prezentace.

Jeho fotografické začátky spadají do roku 2005, kdy se začal poprvé věnovat fotografování digitální technikou. V letech 2007 - 2011 získal praxi jako hlavní fotograf české edice mezinárodního deníku Epoch Times (www.velkaepocha.cz), kde reportážně zachycoval nejrůznější kulturní akce, koncerty, mezistátní návštěvy atd. Později se však jeho fotografické zaměření přesunulo více ke krajinářské fotografii.

V současné době je autor spolumajitelem vyhledávaného grafického studia Digital Reality Studios, s.r.o. (www.drs.cz), kde působí jako grafik a fotograf. Kromě krajinářské fotografie, která je jeho hlavním koníčkem, se profesionálně věnuje také reportážímsvatební fotografii.

 

 


Kontakt:

Kamil Rakyta - fotograf
email:
tel.: 737 340 489

Digital Reality Studios, s.r.o.
Novinářská 3
709 00 Ostrava